Description
Three Light Vanity from the Terra collection in Chrome finish
Sparkling crystals shine beautifully on this exquisite three light vanity, and are paired perfectly with chrome hardware.
Sparkling crystals shine beautifully on this exquisite three light vanity, and are paired perfectly with chrome hardware.
Specifications
| brand | Z-Lite |
| collection | Terra |
| weight | 3.30lb |
| extension | 4.00in |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | G-9 |
| bulb base | G9 |
| dimmable | Yes |
| material | Steel |
| safety listing | CUL/cETLu |
| safety rating | Damp |
| type | Three Lights |
| finish | Chrome |
| style | Contemporary Crystal |
| glass | Clear |
| manufacturer finish | Chrome |
| manufacturer glass | Chrome |
| canopy | 15.5L x 5.25W |
| width | 16.25in |
| height | 5.50in |
| UPC | 685659024036 |
| SKU | Z-Li-872CH-3V |