Description
Nine Light Chandelier from the Yves collection in Gilded Iron finish
Yves Chandelier in Gilded Iron with Crystal
Yves Chandelier in Gilded Iron with Crystal
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Yves |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 37.00lb |
| number of bulbs | 9 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | C11 |
| bulb base | E12 Candelabra |
| notes | French Wired |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Candle |
| finish | Gold, Champ, Gld Leaf |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Gilded Iron |
| chain | 6` |
| canopy | 6 Decorative |
| width | 31.00in |
| height | 35.75in |
| UPC | 756808957755 |
| SKU | Visu-TOB 5470GI |