Description
Three Light Bath Sconce from the Wilton collection in Chrome finish
Wilton Triple Bath Light in Chrome with White Glass
Wilton Triple Bath Light in Chrome with White Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Wilton |
| designer | Chapman & Myers |
| weight | 8.00lb |
| extension | 8.75in |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Three Lights |
| finish | Chrome |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Chrome |
| manufacturer glass | White Glass |
| canopy | 5 Round |
| width | 21.50in |
| height | 10.50in |
| UPC | 756808986731 |
| SKU | Visu-SL 2843CH-WG |