Description
Three Light Bath Sconce from the Wilton collection in Antique Nickel finish
Wilton Triple Bath Light in Antique Nickel with White Glass
Wilton Triple Bath Light in Antique Nickel with White Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Wilton |
| designer | Chapman & Myers |
| weight | 8.00lb |
| extension | 8.50in |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Three Lights |
| finish | Pewter, Nickel, Silver |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Antique Nickel |
| manufacturer glass | White Glass |
| canopy | 5 Round |
| width | 21.50in |
| height | 10.50in |
| UPC | 756808986717 |
| SKU | Visu-SL 2843AN-WG |