Description
Four Light Pendant from the Westport collection in Soft Silver finish
Westport Large Hanging Shade in Soft Silver with Linen Shade
Westport Large Hanging Shade in Soft Silver with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Westport |
| designer | Barbara Barry |
| weight | 16.00lb |
| number of bulbs | 4 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Drum Shade |
| finish | Pewter, Nickel, Silver |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Soft Silver |
| manufacturer glass | 21" X 23" X 16" Linen |
| chain | 6` |
| canopy | 7" Round |
| width | 23.00in |
| height | 21.00in |
| UPC | 756808987851 |
| SKU | Visu-BBL 5030SS-L |