Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Terri |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 10.00lb |
| bulb wattage | 2.00W |
| bulb type | LED |
| bulb base | Rechargeable |
| light source | LED |
| lumens | 250.00lm |
| notes | UL Only Rechargeable Custom LED Lightsource Included Alabaster is a Natural Stone Variations in Color and Texture are Expected |
| type | Table Lamps |
| finish | Wood/Stone/Naturals |
| style | Contemporary Modern |
| manufacturer finish | Alabaster |
| manufacturer glass | 4 x 6 x 6 Linen |
| width | 6.00in |
| height | 12.00in |
| UPC | 756808137720 |
| SKU | Visu-TOB 3100ALB-L-CL |