Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Tavlian |
| designer | Kelly Wearstler |
| weight | 49.00lb |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Tray Height: 25 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Floor/Accent Table |
| finish | Black |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Aged Iron and Gray Marble |
| manufacturer glass | 17 x 20 x 14 Linen |
| width | 20.00in |
| height | 65.00in |
| UPC | 756808079976 |
| SKU | Visu-KW 1900AI/GYM-L |