Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Talia |
| designer | Julie Neill |
| weight | 18.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | French Wired |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | White |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Clear Glass |
| manufacturer glass | 12 x 19 x 13 Linen |
| width | 19.00in |
| height | 29.25in |
| UPC | 756808112109 |
| SKU | Visu-JN 3020CG-L |