Description
One Light Table Lamp from the Simple Scallop collection in Soft Brass finish
Simple Scallop Table Lamp in Soft Brass with Silk Shade
Simple Scallop Table Lamp in Soft Brass with Silk Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Simple Scallop |
| designer | Barbara Barry |
| weight | 13.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table |
| finish | Brass |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Soft Brass |
| manufacturer glass | 14" X 15" X 12" Silk |
| width | 15.00in |
| height | 26.00in |
| UPC | 756808287487 |
| SKU | Visu-BBL 3023SB-S |