Description
One Light Table Lamp from the Simple Scallop collection in Bronze finish
Simple Scallop Table Lamp in Bronze with Silk Shade
Simple Scallop Table Lamp in Bronze with Silk Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Simple Scallop |
| designer | Barbara Barry |
| weight | 13.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Bronze |
| manufacturer glass | 14" X 15" X 12" Silk |
| width | 15.00in |
| height | 26.00in |
| UPC | 756808286930 |
| SKU | Visu-BBL 3023BZ-S |