Description
Three Light Wall Sconce from the Siena collection in Polished Nickel finish
Siena Triple Sconce in Polished Nickel with White Glass
Siena Triple Sconce in Polished Nickel with White Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Siena |
| designer | Visual Comfort |
| weight | 7.00lb |
| extension | 10.75in |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Three Lights |
| finish | Polished Nickel |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Polished Nickel |
| manufacturer glass | White Glass |
| canopy | 4.75 Square |
| width | 23.00in |
| height | 8.25in |
| UPC | 756808995108 |
| SKU | Visu-SS 2003PN-WG |