Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Serein |
| designer | AERIN |
| weight | 3.00lb |
| bulb wattage | 12.00W |
| bulb type | LED |
| bulb base | Dedicated |
| light source | LED |
| lumens | 1100.00lm |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Bowl Style |
| finish | Gold, Champ, Gld Leaf |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | White Strie Glass |
| canopy | 5.5 Round |
| width | 5.50in |
| height | 3.50in |
| UPC | 756808047531 |
| SKU | Visu-ARN 4007HAB-WG |