Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Senso |
| designer | Kelly Wearstler |
| weight | 14.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Copper/Antique/Verde |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Autumn Copper |
| manufacturer glass | 3.5 x 24 x 13.75 Linen |
| width | 24.00in |
| height | 33.00in |
| UPC | 756808061315 |
| SKU | Visu-KW 3681ACO-L |