Description
One Light Wall Sconce from the Savannah collection in Hand-Rubbed Antique Brass finish
Savannah Sconce in Hand-Rubbed Antique Brass
Savannah Sconce in Hand-Rubbed Antique Brass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Savannah |
| designer | John Rosselli |
| weight | 5.00lb |
| extension | 5.75in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | B11 |
| bulb base | E12 Candelabra |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Single Candle |
| finish | Brass - Antique |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| canopy | 5 x 16 Rectangle |
| width | 5.00in |
| height | 16.00in |
| UPC | 756808975902 |
| SKU | Visu-SR 2140HAB |