Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Reve |
| designer | Marie Flanigan |
| weight | 7.00lb |
| extension | 5.75in |
| bulb wattage | 9.00W |
| bulb type | LED |
| bulb base | Dedicated |
| light source | LED |
| lumens | 900.00lm |
| notes | Requires Smaller Outlet Box |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Single Glass |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Bronze and Soft Brass |
| manufacturer glass | Clear Wavy Glass |
| canopy | 2.25 x 19 Rectangle |
| width | 2.25in |
| height | 19.00in |
| UPC | 756808068888 |
| SKU | Visu-S 2345BZ/SB-CWG |