Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Rana |
| designer | AERIN |
| weight | 13.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Blue |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Polar Blue Crackle |
| manufacturer glass | 11.5 x 14.5 x 14 Linen |
| width | 14.50in |
| height | 30.00in |
| UPC | 756808110587 |
| SKU | Visu-ARN 3628PBC-L |