Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Price |
| designer | Marie Flanigan |
| weight | 40.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Alabaster is a Natural Stone Variations in Color and Texture are Expected |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Two-Tone |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Alabaster |
| manufacturer glass | 6.5 x 15.5 x 10 Linen |
| width | 16.00in |
| height | 19.25in |
| UPC | 756808093156 |
| SKU | Visu-MF 3902ALB-L |