Description
One Light Lantern from the Presidio collection in Hand-Rubbed Antique Brass finish
Presidio Small Lantern in Hand-Rubbed Antique Brass with Clear Glass
Presidio Small Lantern in Hand-Rubbed Antique Brass with Clear Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Presidio |
| designer | Ian K. Fowler |
| weight | 17.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | T10 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Glass Down |
| finish | Brass - Antique |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | Clear Glass |
| canopy | 4.5 Square |
| width | 18.00in |
| height | 23.00in |
| UPC | 756808032032 |
| SKU | Visu-S 5167HAB-CG |