Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Pierrepont |
| designer | AERIN |
| weight | 15.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 75.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Drum Shades/Table |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Polar Blue Crackle |
| manufacturer glass | Linen |
| width | 21.00in |
| height | 30.00in |
| UPC | 756808033824 |
| SKU | Visu-ARN 3611PBC-L |