Description
One Light Wall Sconce from the Pelham collection in Bronze finish
Pelham Moon Light in Bronze with White Glass
Pelham Moon Light in Bronze with White Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Pelham |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 3.00lb |
| extension | 5.25in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | Medium |
| bulb base | E26 |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Wet |
| type | Sconces |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Contemporary Modern |
| glass | White |
| manufacturer finish | Bronze |
| manufacturer glass | White Glass |
| canopy | 10 Round |
| width | 10.00in |
| height | 10.00in |
| UPC | 756808993197 |
| SKU | Visu-TOB 2208BZ-WG |