Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Paros |
| designer | Barbara Barry |
| weight | 15.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | UL Only Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Blue |
| style | Contemporary Modern |
| manufacturer finish | Polar Blue Crackle |
| manufacturer glass | 16 x 17 x 13 Linen |
| width | 17.00in |
| height | 31.00in |
| UPC | 756808136020 |
| SKU | Visu-BBL 3640PBC-L |