Description
One Light Table Lamp from the Parkwood collection in Natural Bisque and New White finish
Parkwood Medium Table Lamp in Natural Bisque and New White with Linen Shade
Parkwood Medium Table Lamp in Natural Bisque and New White with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Parkwood |
| designer | kate spade new york |
| weight | 14.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Drum Shades/Table |
| finish | Light |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Natural Bisque and New White |
| manufacturer glass | 15 x 15 x 11.25 Cream Linen Oval |
| width | 15.00in |
| height | 23.75in |
| UPC | 756808033428 |
| SKU | Visu-KS 3618NBQ/NWT-L |