Description
One Light Table Lamp from the Parisienne collection in Oslo Blue finish
Parisienne Medium Table Lamp in Oslo Blue with Natural Percale Shade
Parisienne Medium Table Lamp in Oslo Blue with Natural Percale Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Parisienne |
| designer | Chapman & Myers |
| weight | 19.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Oslo Blue |
| manufacturer glass | 17" X 20" X 13" Natural Percale |
| width | 20.00in |
| height | 35.00in |
| UPC | 756808944885 |
| SKU | Visu-CHA 8670OSB-PL |