Description
One Light Table Lamp from the Parisienne collection in Coconut Porcelain finish
Parisienne Small Table Lamp in Iced Coconut with Natural Percale Shade
Parisienne Small Table Lamp in Iced Coconut with Natural Percale Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Parisienne |
| designer | Chapman & Myers |
| weight | 21.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table |
| finish | Light |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Coconut Porcelain |
| manufacturer glass | 15" X 17" X 10" Natural Percale |
| width | 17.00in |
| height | 28.75in |
| UPC | 756808946360 |
| SKU | Visu-CHA 8668ICO-PL |