Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Parish |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 9.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 9.00W |
| bulb type | B11 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Candlestick Lamp |
| finish | Gold, Champ, Gld Leaf |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Gilded Iron |
| manufacturer glass | 9 x 11.5 X 10 Linen |
| width | 11.50in |
| height | 31.50in |
| UPC | 756808085892 |
| SKU | Visu-TOB 3152GI-L |