Description
Two Light Floor Lamp from the Overseas collection in Antique-Burnished Brass finish
Overseas Adjustable Club Floor Lamp in Antique-Burnished Brass with Black Shade
Overseas Adjustable Club Floor Lamp in Antique-Burnished Brass with Black Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Overseas |
| designer | Chapman & Myers |
| weight | 19.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Floor Lamps |
| finish | Brass - Antique |
| style | Traditional |
| glass | Black |
| manufacturer finish | Antique-Burnished Brass |
| manufacturer glass | 9 x 15 x 9 Black Paper |
| width | 15.00in |
| height | 47.00in |
| UPC | 756808987967 |
| SKU | Visu-CHA 9124AB-B |