Description
One Light Table Lamp from the Orson collection in Coconut Porcelain finish
Orson Balustrade Form Table in Coconut with Natural Paper Shade
Orson Balustrade Form Table in Coconut with Natural Paper Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Orson |
| designer | Chapman & Myers |
| weight | 14.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table |
| finish | Light |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Coconut Porcelain |
| manufacturer glass | 16" X 17" X 12" Natural Paper |
| width | 17.00in |
| height | 32.50in |
| UPC | 756808965774 |
| SKU | Visu-CHA 8655ICO-NP |