Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Orsay |
| designer | Paloma Contreras |
| weight | 9.00lb |
| bulb wattage | 5.00W |
| bulb type | T7 |
| bulb base | GU10 |
| light source | LED |
| notes | Bulb Included |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Table Lamps |
| finish | Brass |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| width | 12.00in |
| height | 23.50in |
| UPC | 756808080729 |
| SKU | Visu-PCD 3200HAB |