Description
Three Light Wall Sconce from the NY Subway collection in Bronze finish
New York Subway Triple Light in Bronze with White Glass
New York Subway Triple Light in Bronze with White Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | NY Subway |
| designer | Chapman & Myers |
| weight | 10.00lb |
| extension | 8.00in |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Three Lights |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Bronze |
| manufacturer glass | White Glass |
| canopy | 4.5 Square |
| width | 22.75in |
| height | 9.75in |
| UPC | 756808993272 |
| SKU | Visu-SL 2153BZ-WG |