Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Morton |
| designer | AERIN |
| weight | 12.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Accent Lamps |
| finish | Brass |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Gild |
| manufacturer glass | 13 x 23 x 14.5 Linen |
| width | 23.00in |
| height | 30.50in |
| UPC | 756808094412 |
| SKU | Visu-ARN 3001G-L |