Description
Three Light Flush Mount from the Montpelier collection in Hand-Rubbed Antique Brass finish
Montpelier Large Flush Mount in Hand-Rubbed Antique Brass with Frosted Glass
Montpelier Large Flush Mount in Hand-Rubbed Antique Brass with Frosted Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Montpelier |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 14.00lb |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | B11 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Drum Shade |
| finish | Brass - Antique |
| style | Transitional |
| glass | Frosted |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | Frosted Glass |
| width | 16.00in |
| height | 6.00in |
| UPC | 756808973427 |
| SKU | Visu-SK 4011HAB-FG |