Description
Three Light Flush Mount from the Montpelier collection in Antique Nickel finish
Montpelier Large Flush Mount in Antique Nickel with Frosted Glass
Montpelier Large Flush Mount in Antique Nickel with Frosted Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Montpelier |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 14.00lb |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | B11 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Drum Shade |
| finish | Pewter, Nickel, Silver |
| style | Transitional |
| glass | Frosted |
| manufacturer finish | Antique Nickel |
| manufacturer glass | Frosted Glass |
| width | 16.00in |
| height | 6.00in |
| UPC | 756808973403 |
| SKU | Visu-SK 4011AN-FG |