Description
One Light Table Lamp from the Mod collection in Gild finish
Mod Tall Table Lamp in Gild with Linen Shade
Mod Tall Table Lamp in Gild with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Mod |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 10.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Gold, Champ, Gld Leaf |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Gild |
| manufacturer glass | 14 x 14 x 10 Linen Rectangle |
| width | 14.00in |
| height | 28.00in |
| UPC | 756808976206 |
| SKU | Visu-SK 3208G-L |