Description
One Light Table Lamp from the Mod collection in Burnished Silver Leaf finish
Mod Tall Table Lamp in Burnished Silver Leaf with Linen Shade
Mod Tall Table Lamp in Burnished Silver Leaf with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Mod |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 10.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Pewter, Nickel, Silver |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Burnished Silver Leaf |
| manufacturer glass | 14 x 14 x 10 Linen Rectangle |
| width | 14.00in |
| height | 28.00in |
| UPC | 756808976190 |
| SKU | Visu-SK 3208BSL-L |