Description
One Light Table Lamp from the Mod collection in Aged Iron finish
Mod Tall Table Lamp in Aged Iron with Linen Shade
Mod Tall Table Lamp in Aged Iron with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Mod |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 10.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Aged Iron |
| manufacturer glass | 14 x 14 x 10 Linen Rectangle |
| width | 14.00in |
| height | 28.00in |
| UPC | 756808976176 |
| SKU | Visu-SK 3208AI-L |