Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Misaki |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 10.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | UL Only Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table |
| finish | White |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Veiled White |
| manufacturer glass | 15.5" x 17.5" x 12" Linen |
| width | 17.50in |
| height | 27.75in |
| UPC | 756808397858 |
| SKU | Visu-TOB 3621VWT-L |