Description
Two Light Table Lamp from the Miramar collection in Porous White Porcelain finish
Miramar Table Lamp in Porous White with Antique-Burnished Brass Shade
Miramar Table Lamp in Porous White with Antique-Burnished Brass Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Miramar |
| designer | Kelly Wearstler |
| weight | 22.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 40.00W |
| bulb type | A15 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | White |
| style | Contemporary Modern |
| manufacturer finish | Porous White Porcelain |
| manufacturer glass | 3.5 x 24 x 12.5 Antique-Burnished Brass |
| width | 24.00in |
| height | 33.00in |
| UPC | 756808044844 |
| SKU | Visu-KW 3661PRW-AB |