Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Michelena |
| designer | AERIN |
| weight | 16.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | White |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Chalk White |
| manufacturer glass | 15 x 17 x 16 Linen |
| width | 17.00in |
| height | 34.00in |
| UPC | 756808962254 |
| SKU | Visu-ARN 3622CHW-L |