Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Marella |
| designer | AERIN |
| weight | 14.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Drum Shades/Table |
| finish | White |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Ivory |
| manufacturer glass | 16.5 x 17.5 x 14 Linen |
| width | 17.50in |
| height | 33.00in |
| UPC | 756808070720 |
| SKU | Visu-ARN 3661IVO-L |