Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Lineham |
| designer | AERIN |
| weight | 9.00lb |
| bulb wattage | 2.00W |
| bulb type | LED |
| bulb base | Rechargeable |
| light source | LED |
| lumens | 250.00lm |
| notes | UL Only Rechargeable Custom LED Lightsource Included |
| type | Drum Shades/Table |
| finish | Polished Nickel |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Crystal and Polished Nickel |
| manufacturer glass | 10.25 x 10.5 x 6.75 Linen |
| width | 10.50in |
| height | 16.00in |
| UPC | 756808137690 |
| SKU | Visu-ARN 3023CG/PN-L-CL |