Description
One Light Table Lamp from the Lexington collection in Hand-Rubbed Antique Brass with Crystal finish
Lexington Medium Table Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass and Crystal with Linen Shade
Lexington Medium Table Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass and Crystal with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Lexington |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 8.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Brass - Antique |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass with Crystal |
| manufacturer glass | 8.25 x 9.25 x 10.75 Linen Square |
| width | 9.25in |
| height | 31.75in |
| UPC | 756808037389 |
| SKU | Visu-TOB 3627HAB/CG-L |