Description
One Light Wall Sconce from the Keil collection in Hand-Rubbed Antique Brass and White finish
Keil Swing Arm Wall Light in Hand-Rubbed Antique Brass and White with Linen Shade
Keil Swing Arm Wall Light in Hand-Rubbed Antique Brass and White with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Keil |
| designer | AERIN |
| weight | 4.00lb |
| extension | 29.00in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 40.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Swing Arm-Wall |
| finish | Two-Tone |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass and White |
| manufacturer glass | 3.75 x 5.5 x 9 Linen |
| canopy | 4.25 x 6.5 Rectangle |
| width | 17.00in |
| height | 10.00in |
| UPC | 756808030847 |
| SKU | Visu-ARN 2650HAB/WHT-L |