Description
Two Light Wall Sconce from the Keeley collection in Polished Nickel finish
Keeley Tall Pivoting Sconce in Polished Nickel with White Glass
Keeley Tall Pivoting Sconce in Polished Nickel with White Glass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Keeley |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 7.00lb |
| extension | 6.50in |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | T10 |
| bulb base | E26 |
| notes | Requires Smaller Outlet Box |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | |
| finish | Polished Nickel |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Polished Nickel |
| manufacturer glass | White Glass |
| canopy | 3.5 x 20.75 Rectangle |
| width | 3.50in |
| height | 20.75in |
| UPC | 756808989732 |
| SKU | Visu-TOB 2031PN-WG |