Description
Two Light Table Lamp from the Kapila collection in Shellish Gray finish
Kapila Table Lamp in Shellish Gray with Linen Shade
Kapila Table Lamp in Shellish Gray with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Kapila |
| designer | AERIN |
| weight | 13.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Gray |
| style | Transitional |
| glass | Silver/Gray |
| manufacturer finish | Shellish Gray |
| manufacturer glass | 17 x 17 x 12.5 Linen |
| width | 17.00in |
| height | 28.75in |
| UPC | 756808955911 |
| SKU | Visu-ARN 3614SHG-L |