Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Jane |
| designer | Alexa Hampton |
| weight | 4.00lb |
| extension | 14.75in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 40.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Cord Cover Included |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Swing Arm-Wall |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Gun Metal |
| manufacturer glass | 3.75 x 7.5 x 5 Linen |
| canopy | 3.25 x 4.75 Rectangle |
| width | 7.50in |
| height | 8.75in |
| UPC | 756808058452 |
| SKU | Visu-AH 2325GM-L |