Description
One Light Task Lamp from the Henley collection in Bronze finish
Henley Task Lamp in Bronze
Henley Task Lamp in Bronze
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Henley |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 6.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Accent Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Restoration |
| glass | Metal |
| manufacturer finish | Bronze |
| width | 8.50in |
| height | 13.00in |
| UPC | 756808002875 |
| SKU | Visu-TOB 3197BZ |