Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Halle |
| designer | Ian K. Fowler |
| weight | 5.00lb |
| extension | 5.00in |
| bulb wattage | 8.00W |
| bulb type | T6 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Wet |
| type | Wall Mount |
| finish | Black |
| style | Contemporary Modern |
| glass | Clear |
| manufacturer finish | Aged Iron |
| manufacturer glass | Clear Glass |
| canopy | 4.25 x 10.5 Rectangle |
| width | 5.75in |
| height | 14.00in |
| UPC | 756808079563 |
| SKU | Visu-S 2195AI-CG |