Description
One Light Table Lamp from the Halcyon collection in Black Cremo Marble finish
Halcyon Accent Lamp in Black Cremo Marble with Linen Shade
Halcyon Accent Lamp in Black Cremo Marble with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Halcyon |
| designer | Kelly Wearstler |
| weight | 12.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 75.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Accent Lamps |
| finish | Black |
| style | Contemporary Modern |
| glass | White |
| manufacturer finish | Black Cremo Marble |
| manufacturer glass | 5.5 x 8 x 12.25 Linen |
| width | 8.00in |
| height | 24.75in |
| UPC | 756808034968 |
| SKU | Visu-KW 3012BM-L |