Description
One Light Table Lamp from the Halcyon collection in Black Cremo Marble finish
Halcyon Accent Lamp in Black Cremo Marble with Antique-Burnished Brass Shade
Halcyon Accent Lamp in Black Cremo Marble with Antique-Burnished Brass Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Halcyon |
| designer | Kelly Wearstler |
| weight | 16.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 75.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Accent Lamps |
| finish | Black |
| style | Contemporary Modern |
| glass | Metal |
| manufacturer finish | Black Cremo Marble |
| manufacturer glass | 5.5 x 8 x 12.25 Antique Brass |
| width | 8.00in |
| height | 24.75in |
| UPC | 756808034951 |
| SKU | Visu-KW 3012BM-AB |