Description
One Light Table Lamp from the Goodman collection in Hand-Rubbed Antique Brass finish
Goodman Table Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass
Goodman Table Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Goodman |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 11.00lb |
| extension | 17.00in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Desk/Piano Lamps |
| finish | Brass - Antique |
| style | Traditional |
| glass | Metal |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| width | 17.00in |
| height | 19.00in |
| length | 17.00in |
| UPC | 756808959513 |
| SKU | Visu-TOB 3536HAB |